Comenius Forum

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Pierwsza mobilność - krok po kroku  (Przeczytany 974 razy)

charlotta

• Użytkownik
  • **
    • Email
Pierwsza mobilność - krok po kroku
« dnia: Sierpień 28, 2012, 17:48:17 pm »

Witajcie, po raz pierwszy biorę udział w programie Comenius i tak się składa, że jestem jego szkolnym koordynatorem. Czytam wszystkie posty na forum, ale nie do końca wszystko jest dla mnie zrozumiałe ;)Stąd też moja ogromna prośba do doświadczonych koordynatorów...Czy ktoś z Was mógłby zamieścić opis krok po kroku czym należy się zająć przed pierwszą mobilnością, w jakiej kolejności załatwiać sprawy z nią związne itp? Szukałam czegoś podobnego na forum i na stronie Comenius, ale niestety nie znalazzłam a może ja źle szukam :-\Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

agnieszkapi

• Użytkownik
  • **
    • Email
Odp: Pierwsza mobilność - krok po kroku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2012, 21:28:20 pm »

Ja również będę szykować dzieci na wyjazd i zacznę od sprawdzenia, czy mają aktualne paszporty, potem zorientuję się, czy trzeba zgłaszać wyjazd do kuratorium i do OP, czy tylko do kuratorium, czy tylko do OP (zadzwonię do kuratorium i się po prostu zapytam), a na koniec wypełnię wszystkie potrzebne dokumenty, o których dowiem się w określonej instytucji. Wykupię ubezpieczenie na czas podróży, zrobię oczywiście zebranie z rodzicami, no i oczywiście na początku wybiorę sposób dojazdu do partnerskiej szkoły - może samolotem, może autobusem, może busem - skoro będzie 7 osób. Poproszę partnera o program, by móc się zorientować w dodatkowych kosztach i dalej będę myśleć, co jeszcze powinnam zrobić:)

powodzenia:)